میکروسکوپ لیزری 2018-03-06T14:15:24+00:00

میکروسکوپ لیزری زایس

میکروسکوپ‌های لیزری کانفوکال

میکروسکوپ‌های اسکن لیزری کانفوکال، تمام سطح نمونه را به صورت نقطه به نقطه یا چند نقطه معین از نمونه را در یک مرحله، اسکن می‌کنند. بدین ترتیب اطلاعات تمامی پیکسل‌های نمونه در یک تصویر جمع می‌شود و امکان تهیه تصویر از هر مقطع، با کنتراست و رزولوشن بالا و در سه محور y، x و z فراهم می‌گردد. در میکروسکوپ‌های کانفوکال LSM 8 Family به دلیل استفاده از دتکتور GaAsP و Airyscan، تصاویری با کیفیت بالا تهیه می‌شود. این میکروسکوپ‌های زایس دارای حساسیت قابل قبولی جهت تصویربرداری کمی در علوم زیستی هستند. از میکروسکوپ LSM 800 می‌توان برای توپوگرافی پیشرفته از سطح مواد، استفاده کرد.

LSM 800 - میکروسکوپ لیزری زایس - شرکت تایماز نماینده انحصاری کمپانی زایس - taimaz

LSM 800

میکروسکوپ اسکن لیزری کانفوکال که مجهز به تکنولوژی دتکتور GaAsP با دقت بالا و اسکن خطی با سرعت بالا است، با وجود Airyscan امکان داشتن یک رزولوشن ۱.۷ برابری را در هر سه بعد از تصویر فراهم کرده است.

LSM 880 - - میکروسکوپ لیزری زایس - شرکت تایماز نماینده انحصاری کمپانی زایس - taimaz

LSM 880

میکروسکوپ اسکن لیزری کانفوکال LSM 880 دستگاهی است که جهت کاربردهای خاص مانند تصویربرداری فلورسانس استفاده می‌شود. در این میکروسکوپ از تکنولوژی Airyscan برای کاهش نویز، افزایش رزولوشن و سرعت تصویربرداری استفاده شده است. بکارگیری LSM 880 در کنار NLO و ELYRA امکان انجام آزمایش‌های چندپرتوئی و تصویربرداری با رزولوشن بسیار بالا را فراهم می‌کند.

Cell Observer SD - - میکروسکوپ لیزری زایس - شرکت تایماز نماینده انحصاری کمپانی زایس - taimaz

Cell Observer SD

این میکروسکوپ به منظور تصویربرداری طولانی مدت از سلول‌های زنده، به یک دیسک چرخان کانفوکال مجهز شده است. LaserTIRF 3 می‌تواند از تک مولکول‌ها یا ساختارهای نزدیک به غشاء، تصاویری با کنتراست بالا ارائه دهد. DirectFRAP به منظور بررسی دینامیک پروتئین، اجازه دستکاری دینامیکی تصویر را به کاربر می‌دهد. با در اختیار داشتن میکروسکوپ Cell Observer SD، شما می‌توانید از تمامی تکنولوژی‌های نامبرده جهت انجام آزمایش‌های خود بهره‌مند شوید.

میکروسکوپ برش لیزری سلول و Optical Tweezers

برش لیزری سلول یک روش بدون آلودگی برای جداسازی و جمع‌آوری سلول‌های مورد نظر در بافت نمونه یا سلول‌های کشت شده در آزمایشگاه است. برای انجام آنالیز مولکولی و دستیابی به نتایج قابل اطمینان و معنادار، وجود سلول‌های خالص و مجزا بسیار اهمیت دارد.
Optical Tweezers نیز یک روش غیر تماسی است که دستکاری و مرتب‌سازی سلول‌ها در نمونه‌ها – برای مثال باکتری – را با استفاده از اشعه لیزر متمرکز انجام می‌دهد.

PALM MicroBeam - - میکروسکوپ لیزری زایس - شرکت تایماز نماینده انحصاری کمپانی زایس - taimaz

PALM MicroBeam

یک سیستم میکرو برش لیزری دقیق و بدون تماس است که تک سلول‌ها را از یک نمونه ناهمگن جداسازی می‌کند. این سیستم مسیر جدیدی را در تحقیقات مولکولی ایجاد کرده است.

PALM MicroTweezers - - میکروسکوپ لیزری زایس - شرکت تایماز نماینده انحصاری کمپانی زایس - taimaz

PALM MicroTweezers

این سیستم ساختارهای زیر سلولی و تک سلولی را به دام انداخته، جابجا کرده و دسته‌بندی می‌کند. با بکارگیری این روش، امکانات لازم برای انجام تحقیقات بیولوژیکی خود را توسعه دهید.

PALM CombiSystem - - میکروسکوپ لیزری زایس - شرکت تایماز نماینده انحصاری کمپانی زایس - taimaz

PALM CombiSystem

در این دستگاه، با ادغام ویژگی‌های برش لیزری و Optical Tweezers، امکان دستکاری در ابعاد میکرونی و بدون نیاز به تماس فراهم شده است.